Nasze ulubione serie wydawnicze - polecamy! - Edukacja domowa dla każdego

Przejdź do treści

Menu główne:

Książki
     Czytamy! Kochamy czytać, wszyscy w rodzinie są miłośnikami inteligentnego słowa pisanego.
Pochłaniamy dziesiątki i setki książek. Czytanie jest jak chleb - to podstawa, warunek sin qua non udanego dnia.
      Kuba nauczył się czytać w wieku lat 3,5 a Mikołaj podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej: jako 3-latek znał płynnie cały alfabet. Co nie zmieniało faktu, że do 7 roku życia uwielbiał słuchać, jak mama czyta mu książkę za książką, a sam nie chciał czytać wcale ("Znam alfabet - to mi wystarczy" - kwitował krótko).
    Aż któregoś dnia zaskoczyło...
   - Mamo - powiedział, przytulony do mojego ramienia - czytaj szybciej, bo ja już tę stronę przeczytałem!
  - Synku, oczami czyta się prędzej, niż na głos, wiesz?
  - Naprawdę? To oddaj mi tę książkę, bo tę stronę już też przeczytałem!

   I od tej chwili czyta samodzielnie - wszystko, "co wartościowe w ręce do czytania wpadnie"...
   Nadal czytamy razem - te same książki. Ile przy tym śmiechu, ile porównań, ile dyskusji przy obiedzie (Will Treaty - ile czasu trzeba trenować, żeby się tak samo sprawnie nauczyć strzelać z łuku, dlaczego Percy Jackson nie lubił labiryntów, komu w Baśnioborze Seth przynosił baterie i dlaczego...)
Tyle dobrych książek, którymi można się dzielić!
A wy, jakie macie ulubione serie wydawnicze?

Nasze ulubione serie wydawnicze, które Wam serdecznie polecamy!ZWIADOWCY - Johna Flanagana.
Rzadko zdarza się seria wydawnicza, w której po 4 tomie autor trzyma równie wysoki poziom narracji, a treść nieodmiennie wywołuje dreszcz radości wsród czytelników.
Każdy z nas ma swoje ulubione tomy (Mikołaj  - pierwsze dwa tomy, Kuba - choć już wyrósł, to nadal ceni przygody Halta, a ja - zdecydowanie Okup za Eraka i Cesarz Nihon-ja)
DRUŻYNA - Johna Flanagana
Przygody pomysłowego Hala i jego wodnej drużyny również pochłania się z zapartym tchem (szczególnie, jak bohaterowie obu serii wreszcie się spotykają)

Absolutnie genialna seria Rocka Riordana: PERCY JACKSON I BOGIWIE OLIMPIJSCY oraz OLIMPIJSCY HEROSI

8-letni Mikołaj po przeczytaniu (samodzielnym) całej 10-tomowej, świetnie napisanej serii zna mitologię grecką i rzymską dokumentnie na wyrywki. To najlepszy znany mi sposób uczenia się czegokolwiek - poprzez zafascynowanie tematem.
Czy wiecie, jakie haiku potrafi tworzyć Apollo? Kto to jest "kolo od wina"? Jakie problemy ma Persefona (nadmiar owsianki od Demeter)? Genialna seria - bardzo, bardzo polecam!
A skoro już jesteśmy przy mitologiach: sięgnijcie proszę także po serię egipską (trylogia Kroniki Rodu Kane) oraz wpadnijcie z wizytą do Wikingów (trylogia Magnus Chase i bogowie Asgardu)
BAŚNIOBÓR - Brandon Mull
Niesamowity pomysł baśniowego świata, który mogą dostrzec tylko nieliczni... Wróżkokrewna Kendra, jej odważny i impulsywny młodszy brat Seth, smoki i mnóstwo przygód, zaskakujących i świetnie napisanych. Warto czytać i się zachwycać!

Smocza Straż - czyli kontynuacja Baśnioboru także jest warta kilku zarwanych wieczorów. Pięknie jest obserwować, jak ulubieni bohaterowie dorastają, a my dorastamy (troszeczkę) razem z nimi...


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego