Perseidy, czyli noc dobrych życzeń

Perseidy. Noc dobrych życzeń

Radient roju znajduje się w gwiazdozbiorze Perseusza, jednego z najciekawszych greckich herosów. Dlatego Perseidy: wyjątkowe zjawisko, idealne do zachwycania się w gorące, sierpniowe noce, wysoko w górach, do wtóru z słuchaniem szalonego cykania świerszczy i widoku beskidzkich lasów.

Pomyślałam, ile mamy szczęścia. Pomimo, niezależnie od, na przekór… Patrzę na swoich synów, na Wasze kapitalne Dzieciaki, jak rosną, jak się rozwijają, jaką radością jest wspólna Droga, dzielona nawet przez chwilę, za to tę ważną, istotną, wartą zapamiętania i poniesienia dalej w sercu.

W tym roku mam dla Was i dla siebie życzenie otwarte: żebyśmy wychowali silne, odpowiedzialne, uczciwe, mądre, szczere, odważne i wrażliwe dzieci, pełne zdrowego poczucia własnej wartości, które w obronie swoich marzeń i pasji będą potrafiły myśleć samodzielnie i iść „pod prąd”.

Make a wish…

W ubiegłym roku w apogeum perseid tańczyłam pod gwiazdami w Beskidzie Śląskim, wysoko, na zboczach ponad Wisłą. Ogromny ogród z drzewami owocowymi, do którego o świcie przychodziły sarny, zbyt jasny księżyc i noc spełniania marzeń.

Dzisiaj w nocy Perseidy oglądaliśmy z dużego tarasu, na granicy Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Miejsca w pierwszym rzędzie, na wprost gwiazdozbioru Perseusza. Wyjątkowy widok, niezwykła noc. Przed nami las, nad lasem gwiazdy, wokół grają świerszcze, nad głowami miliony gwiazd. I Perseidy.

- Miko, pomyślałeś życzenie?

- Nie zdążyłem, zachwycałem się. Za chwilę będzie następna...


Make a wish...Zdjęcia - pixabay.com, utwory idealne do słuchania podczas nocnych obserwacji: Idź pod prąd [KSU], Sielanka o domu [Wolna Grupa Bukowina], Touch the Sky [Brave] i jeszcze kilka… kilkadziesiąt innych… aż wstanie słońce

shooting-stars-3601198_1920jpg


shooting-stars-3607859_1920jpg


https://youtu.be/zco39I-_wL0

https://youtu.be/tuhTbtTfjdk

https://youtu.be/NvR9YOpDG4A